לשיחת ייעוץ חייגו:

מהו אפוסטיל?

אישור העתק נאמן למקור

מהו אפוסטיל?

אפוסטיל הוא חותמת נוטריונית המשמשת את הישראלי שמבקש לעשות עסקים בחו"ל, או להוציא אזרחות במדינה זרה, או להתקבל ללימודים גבוהים בה. בשונה מהישראלי התייר, שנוסע לנסיעה של עד 90 יום (על פי חוקי אמנת שנגן) ומסתמך בעיקר שהותו על דפי אינטרנט של מלונות ורכבים שכורים, הישראלי שעושה עסקים, עומד לפתוח חשבון בנק בחו"ל, מבקש אזרחות או עתיד להיות סטודנט באותה מדינה נמצא ברמת התחייבות שונה לגמרי. ראשית כל, הצד השני בעסקים צריך לזהות אותו ולהבטיח כי ההתחייבויות תקוימנה. אם הוא בדין ודברים עם אזרח רשום מהמדינה שלו, הוא מתועד ברשויות המקומיות. אבל אתם אינכם מתועדים והרישום בביקורת הגבולות נמחק ברגע שאתם עוזבים את המדינה. אפוסטיל מאפשר לו, וגם למוסדות המדינה והאקדמיה, לזהות אתכם ולקבל בטוחה למימוש ההתחייבויות שלכם.

כיצד אפוסטיל מאפשר לכם להתנהל בחו"ל בעסקים, באקדמיה ובהוצאת אזרחות?

אפוסטיל הוא כלי משפטי בדמות חותמת נוטריונית. רק נוכחותו על המסמך מבטיחה את מימוש הכתוב בו. הדבר מתאפשר הודות לאמנות משפטיות בינלאומיות עליהן ישראל חתומה עם החלק הארי של מדינות העולם. באמצעות אפוסטיל ניתן לעשות עסקאות נדל"ן בחו"ל, לעשות עסקאות בין חברות מסחריות בחו"ל, להירשם למוסד לימודים אקדמאי וכמובן להוציא אזרחות באותה מדינה.

אלו מסמכים חייבים בשירות אפוסטיל לצורך שימוש בחו"ל?

מסמכים מזהים מתורגמים, אישור ניהול חשבון בנק בישראל, דפי בנק המעידים על תזרים המזומנים באותו חשבון בנק, תעודות תואר, גיליונות ציונים, מסמכי תאגיד של העסק או החברה שלכם, וכל מסמך אחר הנדרש לאינטראקציה בינכם לבים גורמים פרטיים ומוסדיים בחו"ל. במקרים בהם אזרח או דיפלומט נשלח לחו"ל עם מסמך שמחייב את המדינה, או יחידת סמך מסוימת מהמדינה, יוטבע על גביו אפוסטיל משרד החוץ.

בחירת הנוטריון החותם – הכיצד?

מכיוון שמדובר על שירות שנעשה מול חו"ל, קודם לשירות האפוסטיל תרגום נוטריוני. משום כך, מאד חשוב לבחור נוטריון מומלץ לאותה שפת יעד. זה אפילו משתלם כלכלית, משום שבשונה מעורך דין רגיל, אין התייקרות על עבודה טובה יותר, משום שתעריפי התרגום ושירותי האפוסטיל הנוטריוניים קבועים בחוק. לכן, מאד חשוב לבחור באיש מקצוע עם רמת בקיאות גבוהה מאד בשפת היעד.

למידע נוסף בנושא אפוסטיל

צרו עמנו קשר וקבלו ייעוץ ללא התחייבות

שירותים נוספים

צרו עמנו קשר לפרטים נוספים:

077-2319289

חיפוש באתר