לשיחת ייעוץ חייגו:

אפוסטיל

מה זה אפוסטיל

אפוסטיל הוא סוג של אימות המונפק למסמכים לשימוש במדינות החתומות על אמנת האג משנת .1961 זהו אישור סטנדרטי המאשר שהמסמך חוקי ואותנטי, דבר הכרחי כאשר מסמך ממדינה אחת משמש באופן רשמי במדינה אחרת. האפוסטיל מבטיח שמסמכים ציבוריים המונפקים במדינה חתומה אחת יוכרו כתקפים במדינה חתומה אחרת ללא אימות נוסף. הדבר מפשט מאוד את תהליך אישור המסמכים לשימוש בינלאומי, שכן הוא מבטל את הצורך באישור נוסף על ידי הקונסוליה או השגרירות. סוגי המסמכים שיכולים לקבל אפוסטיל נעים בין מסמכים נוטריוניים, צווי בית משפט, תעודות לידה ועד לתעודות אקדמיות, בהתאם לתקנות המדינה.

אפוסטיל משרד החוץ

אפוסטיל משרד החוץ מתייחס לשירות שמספק משרד החוץ של מדינה, שבו הוא מצרף אפוסטיל למסמך ציבורי. הליך זה תואם את תפקידה של המדינה כמשתתפת באמנת האפוסטיל של האג. האפוסטיל המונפק על ידי משרד החוץ מאשר את מקור המסמך הציבורי, לרבות האותנטיות של החתימה, התפקיד שבו פעל האדם שחתם על המסמך, ובמידת הצורך, זהות החותם או הבול שהוא נושא. אישור זה על ידי משרד החוץ מוכר על ידי כל המדינות החברות באמנת האג, ובכך מבטל את הצורך בלגליזציה דיפלומטית או קונסולרית נוספת של המסמך לשימוש בחו"ל. התהליך של קבלת אפוסטיל ממשרד החוץ כולל בדרך כלל הגשת המסמך המקורי שצריך לאמת, יחד עם טופס בקשה ולפעמים תשלום.

אישור אפוסטיל

תוקף בינלאומי למסמכים
אפוסטיל הינו אישור הניתן באמצעות חותמת. חותמת אפוסטיל מעניקה תוקף למסמך כלשהו או מאמתת את זהותו של אדם.

הצורך בחותמת אפוסטיל קיים כאשר אנו מבקשים לקבל תוקף למסמך ישראלי בחו"ל או לחילופין, כאשר בידינו מסמך זר ואנו מבקשים כי יוכר בישראל. כמו כן, בידי האפוסטיל סמכות הנוטריון לאשר מסמכים נוטריונים המועברים אליו. האפוסטיל מבצע אימות של חתימת הנוטריון במסמך ומפיק עבורו אישור כי הנוטריון החתום על המסמך הנו הנוטריון עפ"י חוק מדינת ישראל שהפיקה את האפוסטיל. האפוסטיל מקצר את התהליך בשרשרת האימותים הנדרשים מאדם המציג תעודה ציבורית ממדינה אחת במדינה אחרת (לדוגמא: תעודות נישואין, תעודות לידה, מסמכים רשמיים אחרים שיצאו מידי אחת מרשויות המדינה).

אמנת האפוסטיל שהוכרזה במסגרת אמנת האג כוללת חתימות של רוב מדינות אירופה, ארה"ב וכן מספר מדינות בדרום אמריקה, אפריקה, אסיה ואוקיאניה. גם מדינת ישראל כלולה בחתימות אלו, והחוק הישראלי תיקן בשנת 1977 תקנות שונות על מנת ליישם את אמנת האפוסטיל. על פי התקנות, משרד החוץ הנו מוסמך, רשם בית משפט השלום, או עובד מדינה שמונה לכך להמציא לדורש אפוסטיל.

לקבלת אישור אפוסטיל אין צורך להגיע למשרדנו. כדי להעניק לכם את השירות הנוח ביותר אתם מוזמנים לשלוח את מסמך המקור למשרדנו בדואר או באמצעות שליח.
לאחר אימות החתימות שעל המסמך, יישלח האפוסטיל החתום חזרה לבית הלקוח או לכל יעד אחר שיתבקש בארץ או בחו"ל.

אפוסטיל - שירותי אפוסטיל וחותמת אפוסטיל. מה זה אפוסטיל
שירותי אפוסטיל וחותמת אפוסטיל

צרו עמנו קשר וקבלו ייעוץ ללא התחייבות

שירותים נוספים

שאלות ותשובות בנושא אפוסטיל

כדי לקבל חותמת אפוסטיל, עליך בדרך כלל להגיש את המסמך המקורי שברצונך לאמת לרשות המוסמכת המיועדת במדינתך. רשות זו משתנה ממדינה למדינה, אך לרוב מדובר במשרד ממשלתי או מחלקה, כגון מחלקת המדינה בארה"ב או משרד החוץ
בבריטניה. עליך לברר עם הממשלה המקומית שלך או עם שגרירות המדינה שבה המסמך ישמש כדי לגלות את התהליך והדרישות הספציפיים.

באופן כללי, לאפוסטיל אין תאריך תפוגה לאחר שהוא מונפק. עם זאת, רשויות מסוימות המקבלות אותו עשויות להטיל מגבלות זמן משלהן על משך הזמן שהן רואות את האפוסטיל כתקף. מומלץ לבדוק את הדרישות של המדינה הספציפית שבה אתה מתכוון להשתמש במסמך

אפוסטיל ניתן לחתום על מסמך על ידי הרשות המוסמכת המיועדת להנפיק אפוסטילים במדינתך. לרוב מדובר במחלקה ממלכתית או לאומית, כגון מזכיר המדינה בארה"ב או גופים ממשלתיים דומים במדינות אחרות. חשוב לוודא שאתה פונה לרשות הנכונה המוכרת להנפקת אפוסטיל כדי שהוא יהיה תקף ברמה הבינלאומית.

אישור נוטריון נדרש בדרך כלל כאשר אתה צריך לאמת באופן חוקי את החתימה על מסמך, לאמת את זהות החותמים או לאשר עותקים של מסמכים כעותקים נאמנים של המקור. אימות נוטריוני הוא צורה מקומית של אימות והוא לעתים קרובות תנאי מוקדם לפני קבלת אפוסטיל או אישור מסמכים לשימוש בינלאומי.

אתה זקוק לחותמת אפוסטיל כאשר אתה מציג מסמכים רשמיים למדינה זרה שהיא חברה באמנת האפוסטיל של האג ומדינה זו דורשת שהמסמכים יאומתו. דוגמאות כוללות מסמכי אימוץ, רשומות בית ספר, תעודות נישואין, מסמכים תאגידיים וחוזים משפטיים.

אתה זקוק לחותמת אפוסטיל כדי לאמת את האותנטיות של החתימות והחותמות של המסמך שלך כדי שיוכר רשמית במדינה חברה אחרת באמנת האפוסטיל של האג. האפוסטיל מפשט את תהליך האימות על ידי מתן טופס אימות סטנדרטי שמקובל באופן נרחב.

נוטריון יכול לאמת חתימה בחו"ל אם הוא מורשה על פי חוק לעסוק בשירותי הנוטריון שלו במדינה שבה החתימה מתבצעת. במדינות מסוימות יש נוטריונים הפועלים ברמה בינלאומית או שיש להם הוראות מיוחדות לנוטריונים זרים. חשוב לוודא את סמכות הנוטריון במדינה שבה אתה זקוק לשירות.

אם עליך לתרגם את המסמך לפני קבלת חותמת האפוסטיל תלוי בדרישות המדינה שבה המסמך ישמש. ייתכן שמדינות מסוימות ידרוש תרגום מאושר שיצורף למסמך המאומת, במיוחד אם המסמך אינו בשפה הרשמית של המדינה המקבלת.