לשיחת ייעוץ חייגו:

הסכם ממון

מהו הסכם ממון?

הסכם ממון, המכונה לעתים קרובות פשוט "הסכם טרום נישואין", הוא חוזה משפטי שזוג חותם עליו לפני שהוא מתחתן. הסכם זה מפרט את הבעלות על נכסיהם בהתאמה במקרה שהנישואין יסיימו בגירושין. זהו כלי מעשי לזוגות לקבוע ציפיות ונטל כלכלי מההתחלה.

הסכם ממון

אנו במשרד רן מרכוס נוטריונים מנוסים בעריכת והפקת הסכמי ממון נוטריוניים. הסכם ממון הנו הסכם משפטי הנועד להגן על כל אחד מבני הזוג. לאחר קבלת ההחלטה לחתימה על הסכם ממון, מתחיל משא ומתן בין בני הזוג. בשלב זה של התהליך, נדרשת סבלנות ורגישות כלפי כל אחד מהצדדים. אנו במשרד רן מרכוס עו"ד ונוטריון מלווים אתכם בתהליך החתימה, תוך רגישות וסבלנות רבה לשני הצדדים, ולהגיע להסכם ממון אשר יספק את כל אחד מבני הזוג.

מה כולל הסכם ממון?
הסכם ממון נוטריוני כולל את כל הנושאים העלולים לבוא לידי מחלוקות בעתיד, כגוןף החלטה על משמורת הילדים, חינוך הילדים, חלוקת כספי מזונות לאחר גירושין, ועוד.

הסכמי ממון נוטריוניים

הפקת הסכמי ממון מקצועיים מונעת את המחלוקות העתידיות. עקב שיעור הגירושין והנישואים האזרחיים, עריכת הסכמי ממון הפכה לתופעה שכיחה ביותר. הסכם הממון נועד לחסוך אי הסכמותת עתידיות, שכן מרבית המחלוקות המקשות על בני זוג בתהליך הפרידה קשורות ברכוש. בסמכות הנוטריון לאשר הסכם ממון שנערך בין בני זוג לפני הנישואים. הסכם שנערך בין בני זוג לאחר הנישואים יאושר על ידי בית משפט לענייני משפחה בלבד.

הסכם ממון נוטריוני נערך במשרדנו, כשהחתימה נעשית בפועל בפני הנוטריון. כדי להעניק לכם את השירות הנוח ביותר, קיימת אפשרות שהנוטריון יגיע לצורך אישור הסכם הממון לבית הלקוח או לכל מקום אחר בו הוא נמצא.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין שני אנשים המתכננים להינשא, המפרט את חלוקת הנכסים והאחריות הפיננסית במקרה של גירושין או מוות של אחד מבני הזוג. ההסכם נועד להגן על נכסי כל אחד מבני הזוג טרם הנישואין, להבהיר את ההתחייבויות הפיננסיות של כל אחד מהם, ויכול גם לפרט את דמי המזונות לבן הזוג, אם ישנם, במקרה של פירוק הנישואין. בעוד שלעיתים נראה הסכם ממון כסימן שלילי לקראת הנישואין, הוא מוכר יותר ויותר כצעד זהיר שמבטיח ששני הצדדים נכנסים לזוגיות עם הבנה ברורה של הזכויות והחובות הפיננסיות שלהם, ובכך מונעים סכסוכים עתידיים על כסף. חשוב שכל צד יגלה את כל נכסיו במלואם ושההסכם ייחתם מרצון, בעצת עורכי דין עצמאיים כדי להבטיח את אכיפתו

מהו הסכם ממון לאחר הנישואין?

הסכם ממון לאחר הנישואין, המכונה בדרך כלל הסכם פוסטנוב, הוא חוזה משפטי בין בני זוג הנחתם לאחר שנישאו כחוק. מסמך זה מפרט בדרך כלל את חלוקת הנכסים, החובות והאחריות הפיננסית במקרה שהנישואין מסתיימים בגירושין או בהפרדה. בניגוד להסכם ממון לפני הנישואין, שנערך לפני החתונה, הסכם ממון לאחר הנישואין נעשה בזמן שבני הזוג כבר מחויבים לנישואין.

הסכם ממון ידועים בציבור

הסכם ממון לזוגות ידועים בציבור משמש ככלי פרגמטי לנווט במורכבויות של חלוקת נכסים ואחריות פיננסית במקרה של פרידה. בניגוד לזוגות נשואים, שרכושם וחובותיהם כפופים לעתים קרובות לחלוקה שוויונית על פי החוק, בני זוג ידועים בציבור עשויים למצוא את עצמם במים עכורים, ללא הנחיות משפטיות ברורות. הסכם הממון מפרט בבירור את הזכויות והחובות של כל אדם, ומבטיח שרכוש, חסכונות, ירושות וחובות יטופלו בשקיפות. ראייה מראש זו יכולה להפחית את הסיכונים של סכסוכים פוטנציאליים, להגן על האינטרסים הפיננסיים של כל אדם ולספק רמה של ביטחון וצפיות שהחוק עשוי שלא להבטיח באופן אוטומטי לאלו שאינם נשואים רשמית.

צרו עמנו קשר וקבלו ייעוץ ללא התחייבות

שירותים נוספים

למידע נוסף בנושא הסכם ממון